Актив жена

Подијели

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

ИЗАБРАНЕ ЧЛАНИЦЕ ГЛАВНОГ ОДБОРА АЖС ( конференција ажс 23. 04. 2016. године, Бања Лука):
Конференција, као највиши орган политичке организације АЖС, једногласно је усвојила предложену Одлуку о избору предсједнице АЖС.За предсједницу АЖС изабрана је Нада Тешановић.

Нада Тешановић

Рођена је 11.07.1952. године у Бањој Луци, гдје је завршила основну школу и Гимназију, а Економски факултету Загребу. Цијели радни вијек је провела у просвјети, радећи на више бањалучких средњих школа: Управна, Гимназија, Туристичко-угоститељска, Економска и Музичка као професор економске групе предмета. 2000 године изабрана је за одборницу у Скупштини града Бања Лука, а 2002, 2006, 2010.  за посланицу у Народној скупштини Републике Српске. Од 2006-2010. обављала је функцију потпредсједнице НСРС, а од 2010-2014. обављала дужност министрице породице, омладине и спорта.
Тренутно обавља дужност предсједвајуће Вијећа Народа Републике Српске. Два пута бирана је за потпредсједницу Савеза независних социјалдемократа, а за свој рад предсједник РС-а Рајко Кузмановић одликовао ју је Орденом Нјегоша II реда. Удата је, мајка двоје дјеце.
Национална припадност: Хрватица.

 

Изабране чланице ГО АЖС

Име и презиме Мјесто
1 Бабић Сања СОКОЛАЦ
2 Бошковић Данка ОСМАЦИ
3 Будић Јелена КНЕЖЕВО
4 Булут Вера ТРЕБИЊЕ
5 Вукашиновић Жељка РОГАТИЦА
6 Губић Лужија Јелена КОЗАРСКА ДУБИЦА
7 Микић Добрила СРБАЦ
8 Дувњак Лазарела ГЛАМОЧ
9 Ђекановић Дијана ТЕСЛИЋ
10 Ђурица Милана БЕРКОВИЋИ
11 Ђурчић Наташа НОВИ ГРАД
12 Елез Верица КАЛИНОВИК
13 Јованчић Вања ИСТОЧНО НОВО САРАЈЕВО
14 Јунгић Весна ДЕРВЕНТА (ПОСЛАНИЦА У НС РС)
15 Јурић Милка КОТОР ВАРОШ
16 Кајевић Драгана ЧАЈНИЧЕ
17 Качар Јасна МРКОЊИЋ ГРАД
18 Кевац Далиборка РИБНИК
19 Келечевић Сњежана ЛАКТАШИ (ПОСЛАНИЦА У НС РС)
20 Ковачевић Сања ПАЛЕ
21 Крнета Вања ДРВАР
22 Лиховић Гордана БАЊА ЛУКА
23 Лугоња Боја МОДРИЧА
24 Лукић Милка БРАТУНАЦ
25 Малиновић Сања ЈЕЗЕРО
26 Маслић Ружица БРОД
27 Матић Стојанка ИСТОЧНА ИЛИЏА
28 Миливојша Весна ОШТРА ЛУКА
29 Милошевић Јаворка БИЛЕЋА
30 Митрашиновић Соња ВИШЕГРАД
31 Митрић Нада ШИПОВО
32 Мочевић Сања СРЕБРЕНИЦА
33 Мркајић Биљана ШЕКОВИЋИ
34 није изабрано КРУПА НА УНИ
35 није изабрано ПЕТРОВАЦ/ДРИНИЋ
36 није изабрано КУПРЕС РС
37 Дијана Каленић ДОБОЈ
38 Споменка Петковић ПЕТРОВО
39 Тања Бошњаковић БИЈЕЉИНА
40 Ведрана Делипара ШАМАЦ
41 Слађана Перишић ПЕЛАГИЋЕВО
42 није изабрано РУДО
43 није изабрано НОВО ГОРАЖДЕ
44 Обућина Јелена ТРНОВО
45 Огњеновић Далиборка КОСТАЈНИЦА
46 Павловић Коса ВУКОСАВЉЕ
47 Пајић Весна ВЛАСЕНИЦА
48 Перић Ромић Ранка ГРАДИШКА
49 Петровић Новка ПРЊАВОР
50 Плазачић Неда МИЛИЋИ
51 Радуловић Рајка ХАН ПИЈЕСАК
52 Рајлић Нада ПРИЈЕДОР
53 Рашевић Весна ФОЧА
54 Савић Душица ЗВОРНИК (ПОСЛАНИЦА У НС РС)
55 Сикимић Драгана ЉУБИЊЕ
56 Симикић Мира ЛОПАРЕ
57 Сопић Мира ИСТОЧНИ ДРВАР
58 Стајић Наташа ГАЦКО
59 Тадић Зорица ИСТОЧНИ СТАРИ ГРАД
60 Танасић Лукић Драгана ДОЊИ ЖАБАРИ
61 Јовичић Милка УГЉЕВИК
62 Топић Милијана ЧЕЛИНАЦ
63 Ћуричић Слободанка БРЧКО
64 Шаран Мара НЕВЕСИЊЕ
65 Аничић Дивна МРКОЊИЋ ГРАД (НАЧЕЛНИЦА СО-е)
66 Бркић Јасна Замјеница градоначелника, БАЊА ЛУКА
67 Васиљевић Пољашевић Бојана ДОБОЈ
68 Вујнић Снежана ШИПОВО
69 Вуковић Драгана КНЕЖЕВО
70 Вулић Сања ДОБОЈ
71 Вуковић Силвана ФОЧА
72 Гајић Дијана БАЊА ЛУКА
73 Голић Сребренка БАЊА ЛУКА (МИНИСТРИЦА У ВЛАДИ РС)
74 Далшашо Лепир Александра Делегат у Вијећу народа РС, ПРИЈЕДОР
75 Дринић Жељка СРБАЦ
76 Ђукић Данијела БРОД
77 Ињац Данијела ЛАКТАШИ
78 Инђић Татјана ПРЊАВОР
79 Јовановић Весна ДОБОЈ
80 Јовановић Славица БРАТУНАЦ
81 Каленић Дијана ДОБОЈ
82 Комленовић Милева КАЛИНОВИК
83 Кривокућа Јасминка БАЊА ЛУКА
84 Кузман Тамара БАЊА ЛУКА
85 Ловрић Милица БИЈЕЉИНА (ПОСЛАНИЦА У НС РС)
86 Лопатић Ана ПАЛЕ
87 Лукић Јасна ДОБОЈ
88 Лукић Славица БИЈЕЉИНА
89 Малешевић Бранка БАЊА ЛУКА
90 Мајкић Душанка БАЊА ЛУКА (ПОСЛАНИЦА У ПС БиХ)
91 Марић Весна ГОРАЖДЕ
92 Марковић Милица БИЈЕЉИНА (ПОСЛАНИЦА У ПС БиХ)
93 Милекић Бранислава ЛАКТАШИ
94 Миловановић Зорана БИЈЕЉИНА
95 Миљановић Љубица ТРЕБИЊЕ
96 Мочевић Неда ИСТОЧНА ИЛИЏА
97 Новаковић Бурсаћ Сњежана БАЊА ЛУКА
98 Обрадовић Поповић Рената ГРАДИШКА
99 Пантић Јелена МИЛИЋИ
100 Пауревић Чутура Споменка ТЕСЛИЋ
101 Писић Биљана ЗВОРНИК
102 Поповић Сузана ЛАКТАШИ
103 Пушара Невенка ЦЕНТАР САРАЈЕВО
104 Радетић Сњежана ЛАКТАШИ
105 Рајилић Сњежана НОВИ ГРАД (НАЧЕЛНИЦА СО-е)
106 Ристић Ивка ТЕСЛИЋ
107 Ружичић Сњежана ЈЕЗЕРО
108 Стојановић Александра ГРАДИШКА
109 Стојичић Жељка МРКОЊИЋ ГРАД (ПОСЛАНИЦА У НС РС)
110 Стојнић Радмила БАЊА ЛУКА
111 Тешановић Гордана БАЊА ЛУКА (ПОСЛАНИЦА У НС РС)
112 Тешановић Нада БАЊА ЛУКА (ПРЕДСЈЕДАВАЈУЋА ВН РС)
113 Топић Софија ЧЕЛИНАЦ
114 Тришић Бабић Ана БАЊА ЛУКА
115 Ћопић Бојана ПРИЈЕДОР
116 Цвијановић Жељка БАЊА ЛУКА (ПРЕДСЈЕДНИЦА ВЛАДЕ РС)
117 Чанчар Јелена ФОЧА
118 Чаркић Јована Делегат у Вијећу народа РС
119 Шиник Слађана ГРАДИШКА
120 Жељка Дамјановић - СТАНАРИ

 

На основу члана 24. став 1. тачке 1. Одлуке о унутрашњој организацији и раду Актива жена социјалдемократа (усвојене 23.04.2016. године), Главни одбор Актива жена социјалдемократа, на својој I сједници, одржаној у Бањалуци, дана 23. априла 2016. године, након гласања, донио је "Одлуку о избору потпредсједница Актива жена социјалдемократа"

Потпредсједнице АЖС

1. Лиховић Гордана, БАЊА ЛУКА
2. Перић Ромић Ранка, ГРАДИШКА
3. Босанчић Бојана, Приједор
4. Весна Јунгић, Дервента
5. Јасна Лукић, Добој
6. Славица Лукић, Бијељина
7. Душица Савић, Зворник
8. Јована Симић, Брчко
9. Ковачевић-Кочовић Сања, Пале
10. Чичковић Радмила, Требиње
11. Пушара Невенка, Федерално Сарајево
12. Дувњак Лазарела, Гламоч

ПРЕДСЈЕДНИШТВО АЖС

1 Нада Тешановић Предсједница Бања Лука
2 Гордана Лиховић Бања Лука
3 Ранка Перић Ромић Градишка
4 Горана Босанчић Приједор
5 Весна Јунгић Дервента
6 Јасна Лукић Добој
7 Славица Лукић Бијељина
8 Душица Савић Зворник
9 Јована Симић Брчко
10 Сања Ковачевић -Кочовић Пале
11 Радмила Чичковић Требиње
12 Невенка Пушара Ф. Сарајево
13 Лазарела Дувњак Гламоч
14 Данијела Ињац Лакташи
15 Сњежана Раилић  Нови Град
16 Јелена Губић Лужија Козарска Дубица
17 Биљана Петковић  Лакташи
18 Славица Дабић Србац
19 Александра Далшашо Лепир Прњавор
20 Славица Јовановић Братунац
21 Стојанка Матић Источна Илиџа
22 Жељка Вукашиновић Рогатица
23 Сњежана Ђуровић Вишеград
24 Перса Климента Љубиње
25 Силвана Вуковић Фоча
26 Јасна Качар Мркоњић Град
27 Аленка Иловчевић Модрича
28 Ружица Маслић Брод
29 Дијана Ђекановић Теслић
30 Слободанка Ђурчић Брчко
31 Јасна Бркић Бања Лука